Gaga Haus
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Lady GaGa Biografija-Srpski

Go down 
AuthorMessage
GaGaholic
| GaGa Administrator |
| GaGa Administrator |
GaGaholic


Broj poruka : 24
Datum upisa : 2010-05-16
Godina : 27
Lokacija : .My LG world.

Lady GaGa Biografija-Srpski Empty
PostSubject: Lady GaGa Biografija-Srpski   Lady GaGa Biografija-Srpski EmptySun May 16, 2010 6:43 pm

Stefani Joanne Angelina Germanotta (Yonkers, New York, 28. ožujka 1986.), bolje poznata kao Lady Gaga, američka je glazbenica, tekstopisac, pjevačica i plesačica. Svoju karijeru je započela kao tekstopisac za nekoliko pjevača, poput Fergie, Pussycat Dollsa, Britney Spears i New Kids on the Block, kao i za američkog pjevača Akona. Nakon što je Akon prepoznao njen talent, pozvao ju je da se pridruži njegovoj producentskoj kući Kon Live Distribution, i počeli su raditi na njenom prvom albumu.
Glazbenica je gotovo od rođenja. Već je sa 4 godine naučila svirati klavir, sa 13 je skladala svoju prvu baladu, a sa 17 je primljena u školu umjetnosti u New Yorku. Sa 20 godina pisala je pjesme za sastave kao što su Pussycat Dolls, a nedavno je priznala da je napisala dvije pjesme za novi album Britney Spears. "Just Dance" je njezin prvi singl koji se pušta naveliko u svim velikim klubovima. Njezin prvi album The Fame objavljen je 19. kolovoza 2008. godine.
Wikicitati „Moda je meni sve. Jednako mi je važna kao i glazba, možda i važnija. Ne želim da me ljudi u Britaniji zapamte samo po jednom hitu, želim status istinske umjetnice koja će 'zaraziti' njihovu kulturu...“
({{{2}}})

Odmalena je svirala i pjevala i nije mogla zamisliti nijedan dan drugi životni poziv nego nego bavljenje glazbom. Roditelji su je podržavali da ostvari svoj san. Glazbeni su joj uzori pjevač David Bowie i sastav Queen, po čijoj pjesmi "Radio Ga Ga" je uzela ime [1] te Madonna i Michael Jackson.
Back to top Go down
 
Lady GaGa Biografija-Srpski
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Lady GaGa Biography-English

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Gaga Haus :: About GaGa :: Biography-
Jump to: